Консультація щодня
з 09-00 до 18-00

Секрети вибору обіднього столу

Дата публікації: 13.09.2016

Вибір обіднього столу - дуже важливе рішення, адже його зовнішній вигляд впливає на апетит, і є важливою частиною інтер'єру приміщення, де він розташований. До вибору відповідної моделі слід підходити за розмірами, попередньо вивчивши важливі деталі. 
В першу чергу визначаємося з розмірами стільниці. Для цього досить порахувати кількість гостей, які залишаться за ним. Якщо ви розраховуєте на велику компанію (від 9 чоловік), то подумайте про складану модель. Якщо ви вибираєте стіл тільки для дому, то додайте одне або два місця до загальної кількості. Для однієї людини оптимальним вважається 60 сантиметрів, що дозволить вам відчувати себе комфортно і при цьому не бентежити людину, що сидить поруч з вами. 
Визначаємо розміщення столу: під стіною або по центру довжину сторони до стіни або коротку. Якщо ви вирішили поставити стіл біля стіни, то розраховуйте на відстань близько метра, так буде зручно проходити, а не шкодити оточуючим. 
Правильна форма може вигідно змінити інтер'єр і вплинути на зручність його використання. Підходящою моделлю для будь-якої кімнати є стіл з прямим кутом (прямокутний або квадратний). Його розташування можна змінювати в залежності від настрою, ставити в центр або штовхати до стіни. 
Круглі і овальні столи вважаються дуже популярними, за ними всі відчувають себе рівними. Вони зручні і травмобезпечні для дітей. При їх виборі варто враховувати розмір стільниці, щоб підходили всі гості або члени сім'ї (плюс пара гостей). Стандартні моделі круглих столів розраховані на 8 осіб, але є і моделі для більшої компанії, але у них є один мінус, до всіх страв важко дістатися. Найбільш зручний діаметр для круглої стільниці - 135 сантиметрів. Якщо ви розраховуєте прийняти велику кількість гостей, то віддавайте перевагу прямокутним столам з закругленими краями. 
Сучасні виробники пропонують найрізноманітніші матеріали. Якщо ви вибираєте обідній стіл для кухні, то потрібні вологостійкі матеріали, за якими легко доглядати. Стіл з ДСП, покритий шпоном з тривалим впливом вологи, може почати пузиритися, в цьому випадку рекомендуємо відмовитися від шпону, і віддати перевагу ламінованому покриттю, більш стійкому до підвищеної вологості. 
Дерев'яні столи вигідно підкреслять інтер'єр будь-якої кухні, але тоді її дизайн повинен бути простим і стриманим, інакше він буде дуже сильно виділятися від загального інтер'єру. А також деревина має властивості поглинати запахи, тому заздалегідь дізнайтеся про її покритті і подбайте про потужний витяжку. 
Скляні поверхні все частіше вибираються. Вони відмінно підходять для невеликих кухонь, вони не захаращують простір, а створюють повітряний ефект. Але за такою поверхнею потрібно ретельно доглядати, протирати сліди чашок і склянок, пластин і пальців. А також потрібно подбати про спеціальні підставки для тарілок, чашок та інших пристосувань. 
Якщо ви вибираєте обідній стіл для урочистих прийомів, який прикрасить вітальню, то віддавайте перевагу дерев'яним моделям або столам з ДСП, покритих шпоном, а також можна вибрати прикрашену обробку з каменю, шкіри, срібла і бронзи або з різьбленням. Все залежить від інтер'єру всієї кімнати. 
Якщо вам потрібен стіл, але ще не визначилися з його дизайном, то перегляньте каталоги, відвідайте виставки, меблеві магазини та онлайн-каталоги, напевно ви знайдете те, що шукаєте. Вибираючи стіл прямо в магазині, не бійтеся доторкнутися до нього, попросіть продавця перевернути його, щоб подивитися на кріплення і стики. Якщо стіл складений, не соромтеся його розкладати, перемістіть стілець і сядьте, оцініть висоту і розмір поверхні. 
Не поспішайте купувати стіл зі стільцями, сучасні дизайнери рекомендують поєднувати різні стилі, кольори і форми. 
Перед покупкою обіднього столу переконайтеся, що він зручний, подумайте про кількість гостей, які можуть вміститися за ним і порівняйте з тим, скільки ви найчастіше приймаєте, а також можливу суму, яку ви готові витратити на покупку, дізнайтеся у продавця можливі варіанти покупки. Виберіть кілька моделей, які найкраще відповідають вашим критеріям, а потім порівняйте їх один з одним. Не варто керуватися у виборі тільки ціною, адже неякісне склеювання може стати причиною поломки продукту і нашкодити вам і вашим гостям. Вибирайте кращі моделі, з гладкими поверхнями і краями, з якісною фурнітурою і тоді ваша покупка зможе довго радувати вас своїм зовнішнім виглядом і простотою у використанні.