Консультація щодня
з 09-00 до 18-00

Як вибрати ліжко

Дата публікації: 25.09.2016

Велика різноманітність різних моделей ліжок на меблевому ринку зовсім не спрощує процес вибору, скоріше навпаки. Вхід в меблевий магазин - очі тікають, а продавці по черзі хвалять кожну модель. Як, серед такого різноманіття, вибрати правильний для своєї сім'ї? Це питання хвилює багатьох людей і з ним дуже складно впоратися. 
Існує кілька параметрів, на які варто звернути увагу. 
В першу чергу це рамка, якій часто не приділяють особливої уваги. Це запорука міцності і довговічності конструкції. Зверніть увагу на матеріали його виготовлення, зовнішній вигляд і відповідність його розмірам матраца. 
За стандартом каркас повинен відповідати матрацу, якщо він більше або менше, то матрац буде непосидючим, зісковзнути. 
Міцність каркаса залежить від матеріалів, від кількості мембран, відповідно, чим більше габарити каркаса, тим більше повинно бути перемичок. 
Не варто ганятися за дешевою ціною при виборі ліжка, адже вона не купується протягом року-двох, в цьому випадку якісна рамка прослужить вам набагато довше. Вибирайте моделі з бука, дуба і золи. Не соромтеся вимагати сертифікат якості або вивчати матеріали виробництва так, щоб дерев'яна грядка була зроблена з дерева, а не з матеріалів, що імітують деревину. Більш дешеві моделі виготовляються з замінника деревини, і така модель дуже швидко втрачає зовнішній вигляд і практичність. 
Матеріали для виготовлення грядки повинні бути не тільки довговічними, але і не завдавати шкоди здоров'ю, важлива екологічність і чистота. Це стосується не тільки основних матеріалів, але і лакофарбового покриття. Недобросовісні виробники використовують в якості лакового покриття не спеціальні розчини на водній основі для побутових приміщень, а спеціальні суміші, які використовуються для зовнішньої обробки, наприклад, обробки палуб суден. Вони витримують перепади температур і підвищену вологість, але виділяють токсичні випари, якими ви будете дихати. 
Рекомендуємо звернути увагу на металевий каркас або алюмінієву раму. Такі моделі будуть набагато практичніше і надійніше, прослужать набагато довше і зовсім не втратять зовнішній вигляд. Така рамка недорога і абсолютно екологічна. 
Мало хто звертає увагу на висоту каркаса. При спуску ноги повинні повністю торкатися підлоги, не варто стрибати з ліжка. Майте на увазі, що в східних країнах віддають перевагу низьким рамкам, це пов'язано з культурою, але на заході, особливо в США, віддають перевагу високим моделям, близько 80-90 сантиметрів. Лікарі стверджують, що останній варіант не самий вдалий - адже різкий підйом після відпочинку може викликати запаморочення, а для літніх людей таке ліжко буде незручним, навіть травматичним. 
В якості основи для матраца використовуються ламели, пластикова або металева сітка. Ламели виготовляються з м'яких і еластичних лісів, таких як бук або береза. Вони кріпляться на певній відстані один від одного. Вони недорогі, забезпечують хороший ортопедичний ефект і вентиляцію. До недоліків таких матеріалів можна віднести короткий період використання і, з часом, втрату еластичності. 
Пластикова основа забезпечує хороший ортопедичний ефект, зберігається дуже довго і має хорошу міцність, часто така основа подається на грядки на панелі управління, яка регулює нахил і підйом. Але не кожен може дозволити собі таку основу, а нижня частина матраца погано провітрюється, від чого може з'явитися неприємний запах. 
Металева основа являє собою сітку, і відноситься до найдавніших механізмів. Це ліжко має кращі показники міцності і довговічності, коштує недорого. До недоліків можна віднести жорсткість. 
Важливо вибрати зручний матрац для сну. При відповідній моделі відповідно до особливостей кузова, ваги. 
Дуже жорсткий матрац не забезпечує належної підтримки всіх частин тіла, це призводить до неспокійного сну. Але надмірно м'який матрац не вирішить проблему, організм людини знаходиться в неправильному положенні, що призводить до викривлення хребта, що викликає біль у спині, проблеми з поставою і так далі. Найкомфортнішим буде матрац середньої жорсткості, але і тут є різні рівні. 
Матраци безпружинні і безпружинні (з залежним або незалежним блоком). Весняні моделі користуються найбільшою популярністю серед користувачів, в їх основі лежить блок пружин, які забезпечують необхідну жорсткість. Недоліком такого є крихкість при неправильному використанні. 
Безпружинні моделі виготовляються на основі латексної піни. Обидва види матраців виготовлені з сучасних екологічно чистих і гіпоалергенних матеріалів, вони добре провітрюються і довговічні. 
Перед походом в магазин обов'язково вивчіть основні особливості, на які варто звернути увагу. Не соромтеся лягти на ліжко, підняти матрац, заглянути під дно і розглянути кріплення, стики, понюхати саму грядку - якщо ви відчуваєте неприємний запах клею, краще відмовитися від цієї моделі. Головне - зручність і комфорт для вас.